Středa 1. prosince 2021, svátek má Iva
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Středa 1. prosince 2021 Iva

Stáda se začínají seskupovat - "pastýři" vyzývají k mobilizaci

23. 08. 2016 16:50:00
Chvost prázdnin je tu a s ním i začátek nových volebních kampaní. Těšili jste se stejně jako já? Máte jasno? Nevadí - mainstream rozhodne za Vás.

Pro někoho nedůležité krajské volby nabízejí opět živnou půdu pro samozvané pastýře, kteří se svými planými výkřiky snaží olvlivnit stáda oveček.

Významy slov podle Anety:

  1. Pastýř - jedná se v tomto případě o člověka, jehož hlavním zájmem je nastřádat co nejvíce oveček bez ohledu na pohlaví, barvu kůže nebo rodokmen. Cílem je vytvoření stáda s co nejvyšším počtem jedinců, jejichž jediným zájmem je říkat a konat "" vždy a za všech okolností.
  2. Ovečka - jedinec, který je předurčen být součástí velkého uskupení neboli stáda s hlavním pastýřem v čele. Ovečka je v průběhu svého pobytu ve stádu vychovávána k poslušnosti a upřímné loajalitě k ostatním ovečkám a převážně k nejvyššímu pastýři.

Nyní již k samostatným stádům v některých případě stádečkům, které vynaložily své těžce vydělané prostředky do propagace a snaží se tak rozšířit svá pole působnosti. Vzhledem k tomu, že rekrutace se liší kraj od kraje, rozhodla jsem se využít mého domovského. Nahrává mi také fakt, že tento kraj je znám svým samozvaným vládcem Míšou Hašanem, který zde neohroženě vládne již druhé volební období. Jako jediný také objevil elixír života, který umožňuje "nesmrtelnost".

Pastýř Míša zastupující ČSSD se letos rozhodl pro vyloženě imageovou kampaň založenou na osobním webu a jeho do nebe sahajících kontaktů. Samozřejmě díky jeho vynaloženým financím na neexistující mluvčí a podplácení některých internetových portálů v rámci jeho hrdinného PR mu už moc peněz nezbylo. On to ale jistě zvládne - ostatně jako vždycky. Minimálně vesnička Drásov, ve které si tento Superman vybudoval kariéru na něj nedá dopustit. No a proč taky? Nové silnice, hřiště, sportoviště a místní ovečky ví, že toho po jeho znovuzvolení bude ještě víc.

Proč ČSSD? Krajské volby jsou jiné než ty parlamentní a je důležité si uvědomit, že zde nehraje hlavní roli partaj, ale člověk, který se stane hejtmanem. Je tedy možnost dát Míšovi další dávku elixíru života, nebo ho alespoň na jedno volební období odsunout ze scény. Kdo už by jásal, tak jen připomínám, že oslavy jsou zcela zbytečné, protože: "On se vrátí a s ním i jeho samozvané zákony."

Máme tady dalšího kandidáta na hlavního pastýře - Honzu. Honza o sobě říká, že je vzdělaný, korektní, ale bohužel má ve svém dosaženém vzdělaní malé nesrovnalosti, více si přečtěte zde. Vzhledem k tomu, že skandály Míši by snad zastínily i atomovou katastrofu, se o Honzu moc oveček prozatím nezajímá. Co je ale zajímavé, tak Honzíkovi přispěchalo na pomoc duhové hnutí Žít Brno, které si opravdu život v hlavním městě Jihomoravského kraje umí užít. Vysedávání po hospodách a sarkastické příspěvky na facebooku, jim vyhrály minulé volby. Duhové hnutí ještě znásobilo aktivitu na sociálních sítích a tím baví hlavně duhové ovečky, jejichž počet exponenciálně narůstá. Prozatím na sebe upozorňují sérií fotek s duhovým deštníkem, takže je velice pravděpodobné, že onen deštník se stane hlavním symbolem celé kampaně. Navíc se k nim přidali také nezávislí starostové, kteří na střídačku spolupracují s TOP 09, která je Honzíkovým domovem.

Proč TOP 09, nezávislé starosty a Duhu? Pokud se rádi opíjíte, není jiná možnost, než si zvolit někoho, kdo se dal dohromady jen za účelem výhry v krajských volbách. Starostové sice mají s TOP 09 silnou tradici a spolupráce v některých krajích fungovala a fungovat může. Jak s tím ovšem zamíchá přítomnost duhového hnutí, které prozatím dělá vítr jen na brněnském magistrátu a v brněnských hospodách, by snad chtěly zjistit pouze duhové ovečky.

Máme tady zástupce úseku KGB respektive možného budoucího nejvyššího pastýře, nad nímž trůní Ten jehož jméno pravé jméno nesmíme vyslovit. Jmenuje se Bohuš a je to policista tělem i duší. Nyní zastává funkci šéfa Městské policie, ale míří výš, mnohem výš. Má být totiž přímým konkurentem pastýře Míši. Ten by si s nějakým Bohumilem poradil jakoby nic, ovšem to by tu neměl být Ten jehož pravé jméno nesmíme vyslovit. S jeho popularitou se totiž Míša měřit nemůže. Styl předvolební propagace to dokazuje, jelikož hnutí ANO neudělalo mimo fontu a tváře na pravé straně billboardu žádnou změnu.

Proč ANO? Ten jehož pravé jméno nesmíme vyslovit nekandiduje, protože momentálně zastává funkci ministra financí a to je důležité si uvědomit. Prosím proto všechny ovečky, které si chtějí nacpat svá bříška koblížky, aby si ujasnily, že ten, koho volíme, není pán vlevo, ale pán vpravo. Volme tedy rozumem a ne žaludkem.

Partaj ODS krajské volby téměř neřeší, nebo lépe řečeno řeší velice okrajově. Hlavním mottem letošních prázdnin je totiž "Petr na grilu", takže kdybyste se nudili, vyhledejte si na mapce, kde bude předseda ODS přístě grilovat a stavte se na pokec. Možný nejvyšší pastýř Jirka na obrázku je místostarostou Blanska, což je město za Brnem, ve kterém je lom, který bohužel pohltil již několik nerozvážných lidí. Kariéru Jirka nemá až tak pestrou a jako osobnost nevyčnívá. Volební kampaň této partaje ještě úplně nezapočala, jistě se však můžeme těšit na minimálně tři verze, jelikož ODS v tomto nikdy nezklame.

Proč ODS? Opět připomínám, že toto není kandidát v krajských volbách. Nejen ANO, ale i ODS tak trochu vsází na nevědomost oveček a na jejich loajalitu s hlavními tvářemi hnutí. Grilování s Peťou by Vám možná osvětlilo situaci, takže opět doporučuji. Ovečky pro které bude tedy kandidát ODS ideální, budou zatvrzelí milovníci modré a grilovaného masa.

Kdo tedy vyhraje, ovládne tak území a stane se pastýřem? Je samozřejmě ještě brzy cokoli předvídat, ale pokud si shrneme biologická, chemická a fyzikální fakta, zjistíme, že pastýř Míša dlouhodobě nezaznamenává sebemenší konkurenci. Nepotřebuje tudíž investovat do rekrutace velké množství financí. Co se týče relativně nového stáda ANO, v jehož čele stojí Ten jehož pravé jméno nesmíme vyslovit, který byl schopen natolik oblbnout české ovečky, že si jistě i polovina těch jihomoravských bude myslet, že volí jeho místo policajta Bohuše.

Kdo by tedy mohl ovlivnit souboj Supermana a rádoby policajta Bohuše? Jediným, kdo do tohoto boje může logicky zasáhnout je pastýř Honza a to proto, že duhových oveček přibývá a duhové ovečky (ty jihomoravské) se táhnou za duhovým deštníkem.

Poznámka autorky: Samozřejmě jsem opomenula stáda a stádečka jako - Svobodní, Piráti, Rudé třešně, SPD Pitomia Okamury, Zemanovu SPO a podobně. Napište mi tedy svůj názor a můžeme vesele v našich politicko-biologických toulkách pokračovat.

Autor: Aneta Machová | úterý 23.8.2016 16:50 | karma článku: 16.85 | přečteno: 819x

Další články blogera

Aneta Machová

"Haló tady covid linka!" ale moc toho nevíme

"Dobrý den, u telefonu Martina na lince 1221, co si přejete?" tuhle větu slyším s obměnami jmen denně. Rutina v případě, že se staráte o testování zaměstnanců a řešíte Covid na denní bázi v práci. Jenže pomůže Vám taková Martina?

14.3.2021 v 16:20 | Karma článku: 28.61 | Přečteno: 844 | Diskuse

Aneta Machová

Já jsem taky vševědoucí!

Divná doba. Každý ví všechno nejlíp. Národ hokejových a fotbalových trenérů zklamal, změnil se, povýšil. Nastává nová éra samozvaných odborníků na VŠECHNO. Nejsi jedním z nich? Vítej v mé menšině...

21.2.2021 v 17:26 | Karma článku: 10.78 | Přečteno: 398 | Diskuse

Aneta Machová

Jak jsem byla zodpovědná (blbá)

Příběh o tom, jak jsem se nechala zavřít do karantény. Proč? Protože jsem chtěla jít příkladem. Jenže jsem tak zodpovědná, až jsem blbá...

9.9.2020 v 19:08 | Karma článku: 45.95 | Přečteno: 13247 | Diskuse

Aneta Machová

Opozice a její výkřiky (do tmy)

Pojďme se podívat, jak opozice promrhává příležitost? Pojďme se podívat, co by toto nešťastné jednání mohlo způsobit.

19.3.2020 v 14:42 | Karma článku: 33.33 | Přečteno: 1575 | Diskuse

Další články z rubriky Politika

Tomáš Vodvářka

Karikatury Miloše Zemana

Zdá se, že každý krok stávající hlavy státu vyvolá vyjma pozornosti médií i erupci lidové tvořivosti, jež, v době rychlého šíření informací sociálními sítěmi, zaplaví veřejný prostor.

1.12.2021 v 14:58 | Karma článku: 21.90 | Přečteno: 335 | Diskuse

Jan Bartoň

Německo: Nová vláda chce Spojené státy evropské

Už je to tady! Německo se chce podle nové vlády sociálních demokratů, zelených a svobodných zasadit o „přepsání smluv o EU“ s cílem vytvořit Spojené státy evropské. Kdo tomu spolku bude šéfovat? Hádejte třikrát!

1.12.2021 v 11:00 | Karma článku: 35.18 | Přečteno: 829 | Diskuse

Vladimír Zeman

Páni premiéři v překvapivé shodě.

Premiéři Babiš a Fiala vystoupili spolu před novináře, aby podpořili program očkování proti covid 19. Věru sympatické. Toto spojení by asi bylo pro Česko nejlepší. Hnutí ANO a ODS. Konečně to chtěl Babiš po volbách v r. 2017.

1.12.2021 v 10:31 | Karma článku: 13.58 | Přečteno: 225 | Diskuse

Josef Prouza

Proč jsou levičácké ideály v praxi tak zoufalý propadák?

Protože jsou neskonale naivní, absolutně nereálné a ve výsledku přinášející jen bídu, hlad, utrpení a chaos, včetně toho bezpečnostního. Přes stovky pokusů o vysněnou „beztřídní a spravedlivou“ společnost skončily všechny krachem.

1.12.2021 v 10:03 | Karma článku: 24.86 | Přečteno: 427 | Diskuse

Zdeněk Koudelka

Covidistické pokrytectví Ministerstva zdravotnictví

Ministerstvo zdravotnictví nesdělilo, kolik je na fotkách nemocných a umírajících lidí, které používá v brutální reklamní kampani na podporu odbytu covidových vakcín, očkovaných a neočkovaných.

1.12.2021 v 9:52 | Karma článku: 31.71 | Přečteno: 678 | Diskuse
Počet článků 56 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 1889

Blog založený na subjektivních názorech o zdánlivě reálných věcech. 

Pokud se chcete na něco zeptat, napište: aneta-machova@email.cz. Upozornění - od jisté doby nediskutuji ve veřejné diskusi, pouze soukromě, díky za pochopení. 

Seznam rubrik

více

Najdete na iDNES.cz