Stáda se začínají seskupovat - "pastýři" vyzývají k mobilizaci

23. 08. 2016 16:50:00
Chvost prázdnin je tu a s ním i začátek nových volebních kampaní. Těšili jste se stejně jako já? Máte jasno? Nevadí - mainstream rozhodne za Vás.

Pro někoho nedůležité krajské volby nabízejí opět živnou půdu pro samozvané pastýře, kteří se svými planými výkřiky snaží olvlivnit stáda oveček.

Významy slov podle Anety:

  1. Pastýř - jedná se v tomto případě o člověka, jehož hlavním zájmem je nastřádat co nejvíce oveček bez ohledu na pohlaví, barvu kůže nebo rodokmen. Cílem je vytvoření stáda s co nejvyšším počtem jedinců, jejichž jediným zájmem je říkat a konat "" vždy a za všech okolností.
  2. Ovečka - jedinec, který je předurčen být součástí velkého uskupení neboli stáda s hlavním pastýřem v čele. Ovečka je v průběhu svého pobytu ve stádu vychovávána k poslušnosti a upřímné loajalitě k ostatním ovečkám a převážně k nejvyššímu pastýři.

Nyní již k samostatným stádům v některých případě stádečkům, které vynaložily své těžce vydělané prostředky do propagace a snaží se tak rozšířit svá pole působnosti. Vzhledem k tomu, že rekrutace se liší kraj od kraje, rozhodla jsem se využít mého domovského. Nahrává mi také fakt, že tento kraj je znám svým samozvaným vládcem Míšou Hašanem, který zde neohroženě vládne již druhé volební období. Jako jediný také objevil elixír života, který umožňuje "nesmrtelnost".

Pastýř Míša zastupující ČSSD se letos rozhodl pro vyloženě imageovou kampaň založenou na osobním webu a jeho do nebe sahajících kontaktů. Samozřejmě díky jeho vynaloženým financím na neexistující mluvčí a podplácení některých internetových portálů v rámci jeho hrdinného PR mu už moc peněz nezbylo. On to ale jistě zvládne - ostatně jako vždycky. Minimálně vesnička Drásov, ve které si tento Superman vybudoval kariéru na něj nedá dopustit. No a proč taky? Nové silnice, hřiště, sportoviště a místní ovečky ví, že toho po jeho znovuzvolení bude ještě víc.

Proč ČSSD? Krajské volby jsou jiné než ty parlamentní a je důležité si uvědomit, že zde nehraje hlavní roli partaj, ale člověk, který se stane hejtmanem. Je tedy možnost dát Míšovi další dávku elixíru života, nebo ho alespoň na jedno volební období odsunout ze scény. Kdo už by jásal, tak jen připomínám, že oslavy jsou zcela zbytečné, protože: "On se vrátí a s ním i jeho samozvané zákony."

Máme tady dalšího kandidáta na hlavního pastýře - Honzu. Honza o sobě říká, že je vzdělaný, korektní, ale bohužel má ve svém dosaženém vzdělaní malé nesrovnalosti, více si přečtěte zde. Vzhledem k tomu, že skandály Míši by snad zastínily i atomovou katastrofu, se o Honzu moc oveček prozatím nezajímá. Co je ale zajímavé, tak Honzíkovi přispěchalo na pomoc duhové hnutí Žít Brno, které si opravdu život v hlavním městě Jihomoravského kraje umí užít. Vysedávání po hospodách a sarkastické příspěvky na facebooku, jim vyhrály minulé volby. Duhové hnutí ještě znásobilo aktivitu na sociálních sítích a tím baví hlavně duhové ovečky, jejichž počet exponenciálně narůstá. Prozatím na sebe upozorňují sérií fotek s duhovým deštníkem, takže je velice pravděpodobné, že onen deštník se stane hlavním symbolem celé kampaně. Navíc se k nim přidali také nezávislí starostové, kteří na střídačku spolupracují s TOP 09, která je Honzíkovým domovem.

Proč TOP 09, nezávislé starosty a Duhu? Pokud se rádi opíjíte, není jiná možnost, než si zvolit někoho, kdo se dal dohromady jen za účelem výhry v krajských volbách. Starostové sice mají s TOP 09 silnou tradici a spolupráce v některých krajích fungovala a fungovat může. Jak s tím ovšem zamíchá přítomnost duhového hnutí, které prozatím dělá vítr jen na brněnském magistrátu a v brněnských hospodách, by snad chtěly zjistit pouze duhové ovečky.

Máme tady zástupce úseku KGB respektive možného budoucího nejvyššího pastýře, nad nímž trůní Ten jehož jméno pravé jméno nesmíme vyslovit. Jmenuje se Bohuš a je to policista tělem i duší. Nyní zastává funkci šéfa Městské policie, ale míří výš, mnohem výš. Má být totiž přímým konkurentem pastýře Míši. Ten by si s nějakým Bohumilem poradil jakoby nic, ovšem to by tu neměl být Ten jehož pravé jméno nesmíme vyslovit. S jeho popularitou se totiž Míša měřit nemůže. Styl předvolební propagace to dokazuje, jelikož hnutí ANO neudělalo mimo fontu a tváře na pravé straně billboardu žádnou změnu.

Proč ANO? Ten jehož pravé jméno nesmíme vyslovit nekandiduje, protože momentálně zastává funkci ministra financí a to je důležité si uvědomit. Prosím proto všechny ovečky, které si chtějí nacpat svá bříška koblížky, aby si ujasnily, že ten, koho volíme, není pán vlevo, ale pán vpravo. Volme tedy rozumem a ne žaludkem.

Partaj ODS krajské volby téměř neřeší, nebo lépe řečeno řeší velice okrajově. Hlavním mottem letošních prázdnin je totiž "Petr na grilu", takže kdybyste se nudili, vyhledejte si na mapce, kde bude předseda ODS přístě grilovat a stavte se na pokec. Možný nejvyšší pastýř Jirka na obrázku je místostarostou Blanska, což je město za Brnem, ve kterém je lom, který bohužel pohltil již několik nerozvážných lidí. Kariéru Jirka nemá až tak pestrou a jako osobnost nevyčnívá. Volební kampaň této partaje ještě úplně nezapočala, jistě se však můžeme těšit na minimálně tři verze, jelikož ODS v tomto nikdy nezklame.

Proč ODS? Opět připomínám, že toto není kandidát v krajských volbách. Nejen ANO, ale i ODS tak trochu vsází na nevědomost oveček a na jejich loajalitu s hlavními tvářemi hnutí. Grilování s Peťou by Vám možná osvětlilo situaci, takže opět doporučuji. Ovečky pro které bude tedy kandidát ODS ideální, budou zatvrzelí milovníci modré a grilovaného masa.

Kdo tedy vyhraje, ovládne tak území a stane se pastýřem? Je samozřejmě ještě brzy cokoli předvídat, ale pokud si shrneme biologická, chemická a fyzikální fakta, zjistíme, že pastýř Míša dlouhodobě nezaznamenává sebemenší konkurenci. Nepotřebuje tudíž investovat do rekrutace velké množství financí. Co se týče relativně nového stáda ANO, v jehož čele stojí Ten jehož pravé jméno nesmíme vyslovit, který byl schopen natolik oblbnout české ovečky, že si jistě i polovina těch jihomoravských bude myslet, že volí jeho místo policajta Bohuše.

Kdo by tedy mohl ovlivnit souboj Supermana a rádoby policajta Bohuše? Jediným, kdo do tohoto boje může logicky zasáhnout je pastýř Honza a to proto, že duhových oveček přibývá a duhové ovečky (ty jihomoravské) se táhnou za duhovým deštníkem.

Poznámka autorky: Samozřejmě jsem opomenula stáda a stádečka jako - Svobodní, Piráti, Rudé třešně, SPD Pitomia Okamury, Zemanovu SPO a podobně. Napište mi tedy svůj názor a můžeme vesele v našich politicko-biologických toulkách pokračovat.

Autor: Aneta Machová | úterý 23.8.2016 16:50 | karma článku: 16.85 | přečteno: 819x

Další články blogera

Tato rubrika neobsahuje žádné články...

Další články z rubriky Politika

Tomáš Kubín

Předsedkyně Evropské komise na Green Deal a emise zvysoka kašle.

Ztělesněním přísloví „Káže vodu a pije víno“ je předsedkyně Evropské komise. Má plná ústa Green Dealu a snižování emisí, sama se ale rozhodně nenechá nijak omezovat.

29.2.2024 v 12:16 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 0 |

Ondřej Flégl

Hnutí lhářů, ANO, zneužilo manželství pro všechny a bodlo liberály do zad

Kratičké pokračování mého dřívějšího článku, které popisovalo bezpáteřní, bezhodnotový oportunismus hnutí ANO. Zajímá mě, kdy asi zradí seniory? Ale počkat, to už vlastně udělalo, jak popsal Ústavní soud v případu důchodů.

29.2.2024 v 12:12 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 0 | Diskuse

Ondřej Flégl

Mír s Ruskem je jen přestávka mezi invazemi

Ruská federace napadá své sousedy a využívá mír jen jako přestávku mezi invazemi. Touhu okupovat další státy navíc přiznal Putin ještě před invazí na Ukrajinu.

29.2.2024 v 11:11 | Karma článku: 8.84 | Přečteno: 85 | Diskuse

Karel Trčálek

Jak pražští demonstranti hrdinně vypískali Orbána i Fica

Velmi početná skupina pražských demonstrantů se včera rázně vypořádala s příjezdem proputinovských kolaborantů Fica a Orbána na Visegrádskou schůzku V4, je na čase požádat Rusko o jejich ochranu...

28.2.2024 v 19:08 | Karma článku: 26.88 | Přečteno: 504 | Diskuse

Josef Nožička

Jak pražští demonstranti hrdinně vypískali Fica i Orbána

Velmi početná skupina pražských demonstrantů se včera rázně vypořádala s příjezdem proputinovských kolaborantů Fica a Orbána na Visegrádskou schůzku V4.

28.2.2024 v 18:10 | Karma článku: 35.96 | Přečteno: 928 |
Počet článků 56 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 1905

Blog založený na subjektivních názorech o zdánlivě reálných věcech. 

Pokud se chcete na něco zeptat, napište: aneta-machova@email.cz. Upozornění - od jisté doby nediskutuji ve veřejné diskusi, pouze soukromě, díky za pochopení. 

Seznam rubrik

více

Zemřela slovenská moderátorka, oblíbený byl její pořad, který pomáhal dětem

Zemřela moderátorka a logopedka slovenské dětské televizní stanice JOJko Lucia Palugyayová. Bylo jí 47 let. Na...

Šlo o rozhovor, hájí Gondíková s Benešovou focení do pánských časopisů

Herečky Adéla Gondíková (50) a Lucie Benešová (49) jsou spolužačky z konzervatoře a přátelí se už přes třicet let. V...

Brzobohatý řádil v šatech a paruce. Poprvé veřejně jako Tiffany Richbitch

Ondřej Gregor Brzobohatý (41) vystoupil poprvé veřejně v šatech jako drag queen Tiffany Richbitch. Byl hostem druhého...

Princ William zrušil na poslední chvíli z osobních důvodů účast na akci

Britský princ William (41) odřekl svou účast na úterní vzpomínkové slavnosti na hradě Windsor. Na bohoslužbu za...

Menzelová pomáhá nemocnému Víznerovi. Byl bys hrdý, vzkázala manželovi

Olga Menzelová (46) poslala prostřednictvím Instagramu dojemný vzkaz svému zesnulému muži Jiřímu Menzelovi k jeho...