Čtvrtek 30. listopadu 2023, svátek má Ondřej
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Čtvrtek 30. listopadu 2023 Ondřej

Policie v civilu nesnese nudné demonstrace- vytvoří pořádnou show!

27. 06. 2015 12:01:29
Rozehnání páteční demonstrace v Brně na první pohled působí jako legitimní zásah proti nepřizpůsobivým demonstrujícím. Druhý pohled- policisté v civilu se nedokázali smířit s poklidným rozpuštěním demonstrace.

Poprvé jsem se rozhodla k účasti na demonstraci v Brně zaměřené proti kvótám uprchlíků Evropské Unie. Důvodem mé účasti byl zájem dozvědět se mnohdy extrémní pohled na tuto problematiku z úst tamních řečníků.

Počátek této akce probíhal v celku poklidně. Oba znesvářené tábory byly odděleny množstvím policistů v uniformách. Dovolím si poznámku, že naprosto nerozumím tomu, proč se oba znepřátelené tábory nacházely pouhých padesát metrů od sebe? Celá tato situace na mě působila poněkud komicky. Po deseti minutách úvodní řeči, se z druhého tábora začaly ozývat hesla "nabádající" účastníky ke konfliktu s druhou stranou. Samozřejmě pár horkých hlav ihned opustilo prostory kolem řečnického koutku a vrhlo se za obranou svých názorů. Další pro mne nepochopitelná situace nastala, když řečník v poklidu četl ze své řeči a nedokázal zkrotit davy svých příznivců. Teprve po pěti minutách, když už to opravdu v celém davu začalo vřít, se řečník rozhodl dát popud k ignoraci druhé skupiny. Tento "konflikt" zcela ochromil hromadnou dopravu a zastavil tak veškeré tramvaje směřující na Českou.

Dalším silným okamžikem byla řeč pana Vandase, který jen potvrdil své skvělé řečnické schopnosti. Pravdou je, že akce byla výborně naplánována co se řečníků týká, jelikož po nudném prvním projevu, se davu dostalo pookřání v podobě demagogického projevu předsedy Dělnické strany. Celý dav se v průběhu jeho projevu naladil na stejnou mnohdy nenávistnou vlnu. Počty pokřiků se začaly exponenciálně zvyšovat. Já osobně jsem jeho projevu věnovala dvakrát větší pozornost než tomu předešlému, i když obsahově se daly jistě srovnávat.

Posledním řečník se zmínil o vyvolávání konfliktů policie v civilu, které se v průběhu demonstrace na Slovensku prý podílela na vyvolání několika šarvátek. Pro mne osobně byla tato informace v ten moment naprosto nepochopitelná. Po skončení posledního projevu, se jeden z organizátorů zmínil o případu Jakuba Svobody, který na protest spálil vlajku Evropské Unie. Tento čin není evidován jako trestný, alespoň podle všech dostupných informací. Po vyslechnutí tohoto příběhu, se organizátor rozhodl pro totožnou věc- spálení vlajky Evropské Unie. V ten moment, se přede mě postavili dva muži. Ohled na ženy evidentně nebrali, jelikož mě div nepovalili na zem. Jakmile vlajka vzplála, oba se vrhli na jednoho z organizátorů. Vytušila jsem závažnost situace a odebrala se k odchodu. Viděla jsem pouze, že z dvou policistů v civilu, se nakonec vyklubalo nejméně patnáct. Z jednoho "pyromana" se stalo najednou dvacet nepřizpůsobivých občanů a zatýkání začalo ve velkém. Snažila jsem se všem konfliktům vyhnout a najít si nejrychlejší a nejbezpečnější cestu ven. Nakonec jsem málem běžela, jelikož se na mě ze všech stran řítili těžkooděnci, kteří by mě neváhali semlít. Po pěti minutách jsem se konečně dostala ven.

Můj celkový dojem z této akce? Naprosté nepochopení města Brna co se týče míst povolených k oběma demonstracím. Neskutečný vliv pana Vandase a jeho řečnického umu na celý dav. "Trestný čin nebo přestupek" v podobě spálení vlajky Evropské Unie. Nepřiměřená reakce policistů na tuto událost. Tím, že tak brutálně dopadli onoho "pyromana", jenom podnítili zuřivost v již tak napnutém davu. Celkový přístup policie k demonstrantům: Za sebe mohu říct, že jsem po celou dobu mé účasti neskandovala žádné hesla, pouze poslouchala tamní řečníky. Za celou dobu jsem nebyla svědkem snahy vyvolat konflikt s policií. Přišlo mi, že poklidné rozpuštění akce tohoto typu u nás neexistuje. Nyní mají média skvělý materiál, o kterém mohou psát.

A Naši slavní muži zákona? Ti si jen chtěli užít pořádný zásah, aby potom do médií mohli vykládat, jak to všechno pěkně zvládli. Gratuluji, málem jsem díky Vám přišla k úrazu....

Autor: Aneta Machová | sobota 27.6.2015 12:01 | karma článku: 34.87 | přečteno: 1244x

Další články blogera

Aneta Machová

"Haló tady covid linka!" ale moc toho nevíme

"Dobrý den, u telefonu Martina na lince 1221, co si přejete?" tuhle větu slyším s obměnami jmen denně. Rutina v případě, že se staráte o testování zaměstnanců a řešíte Covid na denní bázi v práci. Jenže pomůže Vám taková Martina?

14.3.2021 v 16:20 | Karma článku: 28.61 | Přečteno: 926 | Diskuse

Další články z rubriky Ostatní

Jiří Turner

Kdo je to dezolát?

Zaregistroval jsem, že ani erudované češtinářky nemají jasno v tom, kdo má být takto označován. Jelikož tento relativně nový pojem užívám, cítím i povinnost jeho význam osvětlit. Snažím se tím také předejít možným nedorozuměním.

30.11.2023 v 12:01 | Karma článku: 22.45 | Přečteno: 557 | Diskuse

Jiří Herblich

Láska či sen, kdo je kdo a lásky je plno

Kdo to myslí s láskou upřímně zamyslí se nad situací života, která říká toto: Kdo jednou okusí skutečnou lásku Boha, ten nalezne lásku ve všem, jen pozorností se určuje množství lásky.

30.11.2023 v 6:27 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 27 | Diskuse

Jarka Jarvis

Mozek v kalhotách

Většina orgánů a součástek lidského těla má svoje místo, které mu konstruktér přiklepnul. Ale život není peříčko, a tak se občas stane, že nám vypadnou oči z důlků, spadne sanice na zem, nebo srdce do kalhot.

29.11.2023 v 21:55 | Karma článku: 9.65 | Přečteno: 226 | Diskuse

Karel Trčálek

Ježula

Život věčný, kterého se někteří dočkají, bude krom jiného, jedněmi nepřetržitými narozeninami, které se budou i nepřetržitě slavit...

29.11.2023 v 17:09 | Karma článku: 14.25 | Přečteno: 203 | Diskuse

Jan Pražák

Jedině nepřítel mého nepřítele může být mým přítelem

Představte si klasický trojúhelník. Ne, neděste se, nechystám se vás zkoušet z geometrie, mám na mysli pomyslný trojúhelník vztahový. Jeho tři aktéři až donedávna fungovali v pohodě a neměli mezi sebou žádné spory.

29.11.2023 v 14:34 | Karma článku: 20.27 | Přečteno: 471 | Diskuse
Počet článků 56 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 1904

Blog založený na subjektivních názorech o zdánlivě reálných věcech. 

Pokud se chcete na něco zeptat, napište: aneta-machova@email.cz. Upozornění - od jisté doby nediskutuji ve veřejné diskusi, pouze soukromě, díky za pochopení. 

Seznam rubrik

více

Českého slavíka vyhrála Ewa Farna. Do Síně slávy vstoupil Václav Neckář

V pražském Foru Karlín se rozhodlo o letošních držitelích Českých slavíků. Mezi zpěvačkami vyhrála Ewa Farna, která si...

Jana Bendiga na Slavících posypali moukou a počastovali rasistickou nadávkou

Předávání hudebních cen Český slavík se neobešlo bez skandálu. Na červeném koberci to zpěvák Jan Bendig (29) schytal...

Jeho uhánění mě obtěžovalo. Byla jsem vdaná, říká manželka Tomáše Savky

Někdejší účastník první řady SuperStar a bývalá vynikající sólistka baletu plzeňského Národního divadla jsou manželi už...

Ulož.to končí se sdílením souborů. Kvůli evropské legislativě, vysvětluje

Internetové úložiště Ulož.to Disk od prosince nebude umožňovat stahování souborů, které si na něj uživatelé sami...

Nejsem nácek. Šlo o něco jiného, říká muž, který útočil na Bendiga

Zpěvák Jan Bendig (29) byl v sobotu před předáváním cen Český slavík posypán na červeném koberci moukou. Druhý den...