Policie v civilu nesnese nudné demonstrace- vytvoří pořádnou show!

27. 06. 2015 12:01:29
Rozehnání páteční demonstrace v Brně na první pohled působí jako legitimní zásah proti nepřizpůsobivým demonstrujícím. Druhý pohled- policisté v civilu se nedokázali smířit s poklidným rozpuštěním demonstrace.

Poprvé jsem se rozhodla k účasti na demonstraci v Brně zaměřené proti kvótám uprchlíků Evropské Unie. Důvodem mé účasti byl zájem dozvědět se mnohdy extrémní pohled na tuto problematiku z úst tamních řečníků.

Počátek této akce probíhal v celku poklidně. Oba znesvářené tábory byly odděleny množstvím policistů v uniformách. Dovolím si poznámku, že naprosto nerozumím tomu, proč se oba znepřátelené tábory nacházely pouhých padesát metrů od sebe? Celá tato situace na mě působila poněkud komicky. Po deseti minutách úvodní řeči, se z druhého tábora začaly ozývat hesla "nabádající" účastníky ke konfliktu s druhou stranou. Samozřejmě pár horkých hlav ihned opustilo prostory kolem řečnického koutku a vrhlo se za obranou svých názorů. Další pro mne nepochopitelná situace nastala, když řečník v poklidu četl ze své řeči a nedokázal zkrotit davy svých příznivců. Teprve po pěti minutách, když už to opravdu v celém davu začalo vřít, se řečník rozhodl dát popud k ignoraci druhé skupiny. Tento "konflikt" zcela ochromil hromadnou dopravu a zastavil tak veškeré tramvaje směřující na Českou.

Dalším silným okamžikem byla řeč pana Vandase, který jen potvrdil své skvělé řečnické schopnosti. Pravdou je, že akce byla výborně naplánována co se řečníků týká, jelikož po nudném prvním projevu, se davu dostalo pookřání v podobě demagogického projevu předsedy Dělnické strany. Celý dav se v průběhu jeho projevu naladil na stejnou mnohdy nenávistnou vlnu. Počty pokřiků se začaly exponenciálně zvyšovat. Já osobně jsem jeho projevu věnovala dvakrát větší pozornost než tomu předešlému, i když obsahově se daly jistě srovnávat.

Posledním řečník se zmínil o vyvolávání konfliktů policie v civilu, které se v průběhu demonstrace na Slovensku prý podílela na vyvolání několika šarvátek. Pro mne osobně byla tato informace v ten moment naprosto nepochopitelná. Po skončení posledního projevu, se jeden z organizátorů zmínil o případu Jakuba Svobody, který na protest spálil vlajku Evropské Unie. Tento čin není evidován jako trestný, alespoň podle všech dostupných informací. Po vyslechnutí tohoto příběhu, se organizátor rozhodl pro totožnou věc- spálení vlajky Evropské Unie. V ten moment, se přede mě postavili dva muži. Ohled na ženy evidentně nebrali, jelikož mě div nepovalili na zem. Jakmile vlajka vzplála, oba se vrhli na jednoho z organizátorů. Vytušila jsem závažnost situace a odebrala se k odchodu. Viděla jsem pouze, že z dvou policistů v civilu, se nakonec vyklubalo nejméně patnáct. Z jednoho "pyromana" se stalo najednou dvacet nepřizpůsobivých občanů a zatýkání začalo ve velkém. Snažila jsem se všem konfliktům vyhnout a najít si nejrychlejší a nejbezpečnější cestu ven. Nakonec jsem málem běžela, jelikož se na mě ze všech stran řítili těžkooděnci, kteří by mě neváhali semlít. Po pěti minutách jsem se konečně dostala ven.

Můj celkový dojem z této akce? Naprosté nepochopení města Brna co se týče míst povolených k oběma demonstracím. Neskutečný vliv pana Vandase a jeho řečnického umu na celý dav. "Trestný čin nebo přestupek" v podobě spálení vlajky Evropské Unie. Nepřiměřená reakce policistů na tuto událost. Tím, že tak brutálně dopadli onoho "pyromana", jenom podnítili zuřivost v již tak napnutém davu. Celkový přístup policie k demonstrantům: Za sebe mohu říct, že jsem po celou dobu mé účasti neskandovala žádné hesla, pouze poslouchala tamní řečníky. Za celou dobu jsem nebyla svědkem snahy vyvolat konflikt s policií. Přišlo mi, že poklidné rozpuštění akce tohoto typu u nás neexistuje. Nyní mají média skvělý materiál, o kterém mohou psát.

A Naši slavní muži zákona? Ti si jen chtěli užít pořádný zásah, aby potom do médií mohli vykládat, jak to všechno pěkně zvládli. Gratuluji, málem jsem díky Vám přišla k úrazu....

Autor: Aneta Machová | sobota 27.6.2015 12:01 | karma článku: 34.87 | přečteno: 1244x

Další články blogera

Tato rubrika neobsahuje žádné články...

Další články z rubriky Ostatní

Jiří Herblich

Hledejte moudrost v otázkách Božství a naleznete moudrost života projeveného

Jedná-li člověk moudře, jedná s mírou Božskou, která bytuje v nás. Moudrost se skrývá a vytváří závoj, který zahaluje celého člověka a to proto, aby moudří lidé byli chráněni od života, který plyne z nevědomosti.

29.2.2024 v 7:07 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 24 | Diskuse

Olga Medová

Mluno, električina, síla blesková

Green Deal. Obnovitelné zdroje. Fotovoltaika. Elektromobilita. Udržitelnost. Blackout. Náklady za energii. Úsporná opatření.

28.2.2024 v 21:25 | Karma článku: 10.19 | Přečteno: 215 | Diskuse

Yngvar Brenna

Oseto

- sice ještě zdaleka nemá žádný norský hospodář, ovšem o zemědělství můžeme psát i tak, čímž navazuji na předchozí článek.

28.2.2024 v 20:50 | Karma článku: 5.38 | Přečteno: 106 |

Luboš Vlasák

Návrat politických mrtvol

Zrovna nedávno jsem se od srdce zasmál, když jsem četl vtip o tom, jak trenér cviků čínského císaře, sám sexy mozek a upocený předseda unie mimozemšťanů Jiří Paroubek, vážně jedná s komunisty...

28.2.2024 v 18:00 | Karma článku: 12.67 | Přečteno: 400 | Diskuse

Ladislav Jílek

Blíží se jaro

A to nás inspiruje k různým aktivitám. Cítíte již takové nutkání? Mám tady námět, který by třeba mohl někoho zaujmout.

28.2.2024 v 10:34 | Karma článku: 10.42 | Přečteno: 142 | Diskuse
Počet článků 56 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 1905

Blog založený na subjektivních názorech o zdánlivě reálných věcech. 

Pokud se chcete na něco zeptat, napište: aneta-machova@email.cz. Upozornění - od jisté doby nediskutuji ve veřejné diskusi, pouze soukromě, díky za pochopení. 

Seznam rubrik

více

Zemřela slovenská moderátorka, oblíbený byl její pořad, který pomáhal dětem

Zemřela moderátorka a logopedka slovenské dětské televizní stanice JOJko Lucia Palugyayová. Bylo jí 47 let. Na...

Šlo o rozhovor, hájí Gondíková s Benešovou focení do pánských časopisů

Herečky Adéla Gondíková (50) a Lucie Benešová (49) jsou spolužačky z konzervatoře a přátelí se už přes třicet let. V...

Brzobohatý řádil v šatech a paruce. Poprvé veřejně jako Tiffany Richbitch

Ondřej Gregor Brzobohatý (41) vystoupil poprvé veřejně v šatech jako drag queen Tiffany Richbitch. Byl hostem druhého...

Princ William zrušil na poslední chvíli z osobních důvodů účast na akci

Britský princ William (41) odřekl svou účast na úterní vzpomínkové slavnosti na hradě Windsor. Na bohoslužbu za...

Menzelová pomáhá nemocnému Víznerovi. Byl bys hrdý, vzkázala manželovi

Olga Menzelová (46) poslala prostřednictvím Instagramu dojemný vzkaz svému zesnulému muži Jiřímu Menzelovi k jeho...